آخرین اخبار

 
اخبار اتحادیه

آدرس جدید اتحادیه

 
احتراماٌ معروض میدارد که آدرس جدید دفتر اتحادیه ملی محصولات کشاورزی شعبه استان فارس ،شیراز-انتهای خیابان فرودسی نبش پل حر مجتمع فردوسی طبقه دوم–واحد 214 کد پستی 11973-71367(صندوق توسعه صادرات استان فارس ) می باشد . در ضمن شماره تلفن تماس 2233704 و 2233284 و فکس 2233705 می باشد
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲

در خصوص معافیت مالیاتی صادرکننده گان و لغو تعهد ارزی

ابلاغ مصوبه هیات محترم وزیران در خصوص ارز حاصل از صادرات
بدین وسیله مصوبه شماره 147265/ت/12/9/1392 هیات محترم وزیران به شرح ذیل ابلاغ می گردد:
هئیت وزیران در جلسه مورخ 19/8/1392 بنا به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد اصل یکصد وسی هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود :
1-بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است با همکاری نمایندگان عضو کار گروه سامانه ارزی ظرف سه ماه امکانات فنی و اجرایی لازم برای تکمیل اطلاعت بخش صادرات درآن سامانه را فراهم نماید .
2-بانک مکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی (گمرک جمهوری اسلامی ایران) وصنعت ،معدن و تجارت موظفند با هماهنگی لازم ،تمهیدات مقتضی برای ورود اطلاعات مربوط به صادرات کشور در سامانه ارزی وامکان پایش درآمدهای ناشی از صادرات را فراهم نمایند .
3-ارائه هر گونه جوایز صادراتی به صادرکنندگان منوط به استفاده از ارز حاصل از صادرات در چرخه تجاری کشور می باشد .منظور از استفاده از ارز حاصل از صادرات در چرخه تجاری کشور عبارت است از :
الف: انجام واردات در مقاب صادرات توسط صادر کننده و یا اشخاص دیگر
ب|:پرداخت بدهی ارزی صادر کننده ویا اشخاص ثالث به بانکها
پ:فروش ارز حاصل به بانکها ویا صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
ت:سپرده گذاری ارزی نزد بانکها
4- بانک سپرده پذیر موظف است در صورت تقاضای سپرده گذار برای استفاده از ارز سپرده در هر یک از موارد موضوع  جزءهای (الف) تا(ث) بند 3 اقدام نمایند .
با صدور این بخشنامه ،مفاد بخشنامه های 16218/200 ورخ 10/8/1391 و 21016/200 مورخ 25/10/1391 کان لم یکن اعلام می گردد .

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

اعلام اسامی دوره جدید انتخابات

پیرو انتخابات مورخه پنج شنبه 17/11/1392 مجمع عمومی اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران -شعبه استان فارس با حضور اکثریت اعضا تشکیل و اعضای هئیت رئیسه به شرح  ذیل انتخاب گردیدند:                         
1-آقای هادی حنائی جهرمی به عنوان رئیس هئیت مدیره                   
2-آقای مصطفی ایوبی فر به عنوان نائب رئیس                      
3-آقای فرخ فواکه به عنوان نائب رئیس                    
4-اقای یوسف تخت دار به عنوان خزانه دار                   
5-آقای سید عباس محمدی به عنوان منشی                            
6-آقای محمدتقی شهسواری به عنوان عضو هئیت مدیره                     
7-آقای اسماعیل سهیل به عنوان دبیر اجرایی
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲

کاهش تعرفه گمرک برای همه ثبت سفارش‌ها اعمال شده است

مدیرکل صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کاهش تعرفه‌های گمرکی برای همه ثبت سفارش‌ها لحاظ شده است.

سعید عباسپور در پاسخ به این سوال که رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران اتومبیل ادعا کرده است، کاهش تعرفه‌های گمرکی فقط برای ثبت سفارش‌های انفرادی لحاظ شده و برای ثبت سفارش‌های شرکتی هنوز چنین امری پیش بینی نشده است، اظهار اشت: قانون برای همه یکسان است و کاهش تعرفه‌ها برای همه ثبت سفارش‌ها لحاظ و اعمال شده است.

مدیرکل صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران افزود: اینکه قانون برای ثبت سفارش‌های خاصی اعمال شود، تا کنون اتفاق نیفتاده است و حتی سابقه تاریخی هم نداشته است.
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲

لزوم ثبت برند تشکل‌های صادراتی

تولید‌کنندگان کالاهای صادراتی باید به سمت ثبت برندهای صادراتی خود در بازارهای هدف و سیستم‌های بین‌المللی باشند.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت با بیان این‌که برخی کالاهای تولید داخلی به‌دلیل تفاوت نرخ ارز جذابیت صادراتی یافته‌اند، گفت: برخی کالاها به‌دلیل تفاوت نرخ ارز صادر می‌شود و تولید‌کنندگان کالاهای صادراتی باید به سمت ثبت برندهای صادراتی خود در بازارهای هدف و سیستم‌های بین‌المللی باشند.

محمود بازاری با اشاره به ساماندهی تشکل‌های صادراتی تصریح کرد: ثبت برند جمعی تشکل‌ها در سیستم «وای تو» که بیش از ۸۰کشور عضو آن هستند، می‌تواند در ثبت برندسازی کالاهای ایرانی نقش موثری داشته باشد.وی افزود: تشکل‌های صادراتی به زودی از ساماندهی مناسبی در حوزه صادرات محصولات ایرانی برخوردار خواهند شد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: در بخشی از محصول‌های صادراتی شامل محصول‌های کشاورزی یا صنعتی، کالای صادراتی با نرخ ارز صادراتی توسط صادرکننده خریداری می‌شود.وی اضافه کرد: در محصولاتی که با تولید انبوه مواجه هستند و مجبور به صادرات آنها هستیم، باید شرایطی ایجاد شود که با کارشناسی دقیق، فرآیندی اجرا شود تا محصول با بسته‌بندی ارسال و فرستاده شود.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲
1 | 2 | 3 | 4

Copyright © 2009. All rights reserved.
Design & Development: Azarnegar Shargh Co.